Harbinger

Americká firma Harbinger už viac ako 30 rokov dodáva nielen na americký trh špičkové a kvalitné potreby pre vzpieračov, športovcov a fitness nadšencov                                               

História Harbinger

Firma Harbinger bola založená v roku 1988 Davidom McCranom, ktorý tam pracoval v oblasti výroby skateboardov. Všimol si, že by skateboardisti potrebovali spevňujúcu rukavicu na zápästie, ktorá súčasne chráni, ale zároveň nijak neprekáža pri jazde. Jeho prvým produktom sa stal „WristWrap“. Po rozhovore s osemnásobným Mr. Olympia Lee Haneym, McCrane uznal, že by sa technológia „WristWrap“ mohla aplikovať na vzpieračské rukavice. Od tej doby Harbinger dodal na trh širokú škálu produktov pre „power lifting“, silový tréning, domáce cvičenie a „core training“. Od tej doby je Harbinger dominantný na trhu v oblasti vzpieračských rukavíc, tréningových bandáží alebo fitness pásov. Dnes je Harbinger súčasťou 28 rokov starej organizácie Implus LLC, ktorú vlastní Berkshire Partners, čo je investičná firma so sídlom v Bostone. Implus distribuuje do viac ako 75 000 maloobchodných predajní v Severnej Amerike a 70 štátov celosvetovo. Vplyv tejto firmy prispieva k tomu, že sú produkty Harbinger široko dostupné v Spojených Štátoch aj v zahraničí „Spoločnosť Implus sa angažuje v produktoch, ktoré menia životy ľudí“. Povedal Seth Richards, Implus CEO. „Získaním Harbingera sa Implus dostal do vyhľadávača širšieho trhu, čo mu umožní ďalej rásť a upevniť pozíciu jedného z lídrov na trhu zdravotných a fitness pomôcok“. Povedal David McCrane, zakladateľ a prezident firmy Harbinger.
„Vyrástli sme z pôvodnej vzpieračskej „WristWrap“ rukavice k celoštátne známej značke s viac ako 75 fitness produktov predávaných vo významných obchodoch so športovým a špecializovaným fitness tovarom“.

 

1988 – Harbinger uviedol na trh svoj prvý produkt – rukavice „Wrist“

1990 – Bol uvedený na trh prvý vzpieračský pás – „Lee Haney Kevlar Weight Training Belt“

1993 – Celkový predaj miliónov kusov rukavíc

1998 – Bola patentovaná technológia „Wash & Dry leather“

2002 – Spustila sa produktová rada pre ženy

2013 – Uvedený na trh prvý fitness produkt

2015 – Prevzatie Harbingeru firmou Implus LLC