Éterické oleje

Najpredávanejšie

cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
cosiMed esenciálny olej Mäta - 30 ml
Skladom (2 ks)
Kód: 30129
 
€10,59
cosiMed esenciální olej Mandarinka - 30 ml
 
€13,65
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
 
€8,43
747 cosimed esencialni olej citronova trava 30 ml
 
€8,43
cosiMed esenciální olej Citron - 30 ml
cosiMed esenciálny olej Citrón - 30 ml
Skladom (4 ks)
Kód: 30114
 
€13,53
5 položiek celkom
cosiMed esenciální olej Citron - 30 ml
€13,53
Kód: 30114
747 cosimed esencialni olej citronova trava 30 ml
€8,43
Kód: 30119
cosiMed esenciální olej Eukalyptus - 30 ml
€8,43
Kód: 30115
cosiMed esenciální olej Máta - 30 ml
€10,59
Kód: 30129

Éterické oleje

Éterické oleje, ktoré sú známe aj pod pojmom esenciálne, sa radia medzi aromatické oleje. Už starí Egypťania poznali silu éterických olejov a používali ich k medicínskym a kozmetickým účelom a pri nabalzamovaní zomretých. Ďalej sú neoddeliteľne späté s celým rastlinným liečiteľstvom. Majú schopnosť ovplyvňovať telesné funkcie organizmu a pôsobiť na našu psychiku a emócie.

Éterické oleje a ich využitie

Éterické oleje sa dajú popísať ako prchavé vonné esenciálne látky, destilované z prírodných silíc, ktoré produkuje rastlina. Ich získavanie je možné tromi postupmi. Prvým je DESTILÁCIA, surovina je v pôvodnom stave destilovaná vodnou parou (takto sa získava väčšina éterických olejov). Druhý spôsob EXTRAKCIA, sa využíva hlavne pri získavaní silíc z kvetov organickými rozpúšťadlami (petroléter alebo benzín). Tretí je LISOVANIE, to sa uplatňuje pri výrobe silíc z citrusovej kôry. Každá fľaštička éterického oleja obsahuje až niekoľko sto kilogramov rastlín. Éterické oleje od cosiMedu sa uchovávajú v tmavo hnedých fľaštičkách, vďaka ktorým je dlhšie udržaná bioaktivita olejov a pritom sú priehľadné, aby bolo vidieť koľko éterického oleje vo fľaštičke ešte zostáva.

Pri výbere éterického oleja je dôležité dbať hlavne na kvalitu a biologickú aktivitu (prípravok musí byť 100% prírodný). Lacné éterické oleje môžu byť syntetické a teda nemusia mať žiadny účinok. Éterické oleje majú široké využitie, pri každej aplikácií sa však musí dbať na správne dávkovanie a účinky jednotlivých éterických olejov, aby nedošlo ku nesprávnej kombinácií a tým sa účinky jednotlivých olejov nevyrušili. Pred prvým použitím je dobré si urobiť test znášanlivosti na koži predlaktia kvôli alergickej reakcií.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie