Rehabilitácia po plastike predného krížneho väzu - 3 diel

V treťom diely vám predstavíme základne cviky pre tretiu fázu rehabilitácie.

Tá začína 7. týždňom od operácie a končí približne na konci 12. týždňa. Ďalšia fáza je už špecifická pre konkrétny šport a jeho tréning, ktorý vykonávate, alebo sa naň chcete v budúcnosti zamerať. Pokiaľ takéto nároky nemáte, môžete ďalej pokračovať v cvičení podľa tohoto videa.

Ciele tejto fázy:
• Plný rozsah v operovanom kolennom kĺbe.
• Plná extenzia (prepnutie) kolenného kĺbu.
• Jazda na bicykli. Plávanie – kraul, znak. Technika prsia pre nohy nie je vhodná.
• Plná záťaž a teda stoj na samotnej operovanej dolnej končatine.
• Zvyšovanie záťaže pomocou posilňovacích gúm a viac proprioceptívneho cvičenia pomocou nestabilných plošín.
• Posilnenie svalov celej dolnej končatiny.
• Každý cvik opakujeme 8 - 12 krát.
• Cvičíme 3x – 5x týždenne.

Pri cvičení sa taktiež riaďte svojimi pocitmi ako je bolesť. Pokiaľ koleno po cvičení opuchne, ale do druhého dňa opuch ustúpi, pokračujte v už nastavenej intenzite. V prípade, že opuch zostáva aj druhý deň ráno, intenzitu znížte a so zvýšením obtiažnosti cvikov ešte pár dní počkajte. Pre zvýšenie obtiažnosti cvikov používajte zmienené posilňovacie gumy a nestabilné plošiny.

Ďalšia fáza je už špecifická pre konkrétny šport a jeho tréning, ktorý vykonávate, alebo sa naň chcete v budúcnosti zamerať. Pokiaľ takéto nároky nemáte, môžete ďalej pokračovat v cvičení podľa tohoto videa. Pokiaľ ale chcete poradiť s ďalším špecifickým cvičením od 13. týždňa, neváhajte a obráťte sa na nás v našej ordinácií Rehasport.

Dúfam, že pre vás boli videá užitočné, že všetko plne zvládate a so žiadnym cvikom nemáte problémy. Taktiež verím, že už vás koleno nebolí a začínate v ňom mať stopercentnú dôveru. Za akékoľvek dotazy a pripomienky budeme radi, rovnako ako za váš lajk alebo odber nášho kanálu. Vďaka a buďte zdraví.

Pomôcky použité vo videu nájdete na webových stránkach www.rehasport.sk.

Pokiaľ máte akékoľvek dotazy ohľadom rehabilitácie, obrátiť sa na nás môžete na https://fyzioterapia.sk/.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie