Videonávody tejpovania

 

 

Tejpovanie zápästia

Tejpovanie zápästia

V tomto videonávode vám ukážeme tejpovanie zápästia pre jeho stabilizáciu, vhodné napríklad po poranení zápästného kĺbu alebo pri hypermobilite. Zápästie budeme stabilizovať pomocou funkčnej korekcie, vykonáme inhibíciu k uvoľneniu svalov predlaktia a doplníme o mechanickú korekciu pre stabilizáciu samotného zápästia.


Tejpovanie ramena

Tejpovanie ramena

Tejpovanie ramena je vhodné pri poúrazových stavoch, preťažení ramena alebo pri nešpecifickej bolesti v ramennom kĺbe. Deltový sval budeme inhibovať k jeho uvoľneniu a znížime jeho napätie. Pásku teda lepíme na pretiahnutý ramenný sval, avšak bez natiahnutia. Druhá tejpovacia páska dopĺňa aplikáciu mechanickú korekciu slúžiacu k centrácii ramenného kĺbu.


Tejpovanie členku

Tejpovanie členku

V tomto videonávode vám ukážeme, ako vykonávať tejpovanie pri nestabilite vonkajšieho členku spôsobenú výronom. Táto technika dodá členku spevnenie a istotu. Tejpovaciu pásku v tomto prípade lepíme v aktívnej zóne s napätím 75-100% a kotvy tejpu bez napätia. Pri aplikácii pásky na chodidlá môžete pre zlepšenie lepivosti použiť lepidlo na tejp v spreji.


Tejpovanie kolena

Tejpovanie kolena

Tejpovanie kolena patrí medzi najčastejšie využívané techniky tejpovania. Tejpovacia páska sa lepí bez napätia v čo možno najväčšom ohnutí kolena. Táto aplikácia tejpovania pomáha odstrániť opuch znížiť bolestivosť a urýchliť hojenie kolena.


Tejpovanie chrbta

Tejpovanie chrbta

Tejpovanie chrbta v bedrovej oblasti je jednou z najjednoduchších, ale zároveň najúčinnejších metód tejpovania. Tejpovaciu pásku lepíme bez napätia na pretiahnutý chrbát. Tejpovacia páska po nalepení oblasť odľahčuje a pomáha uvoľniť stuhnuté alebo natiahnuté svaly.


Tejpovanie kolenného väzu

Tejpovanie kolenného väzu

Tejpovanie kolenného väzu dodáva istotu poraneným alebo oslabeným kolenám. Pri tejto aplikácii sa tejpovacia páska lepí v oblasti väzu s plným napätím, pri miernom pokrčení kolena.


Tejpovánie trapézu

Tejpovanie trapézu

Tejpovanie trapézového svalu patrí medzi časté tejpovacie techniky. Používame ju pri akútnom probléme krčnej chrbtice, pri preťažení trapézového svalu z častého sedenia pri PC alebo aj zo stresových príčin. Trapézový sval budeme inhibovať k jeho uvoľneniu a zníženiu jeho napätia. Tejpovaciu pásku teda lepíme na natiahnutý sval ( od ramena smerom k záhlaviu pri úklone krčnej chrbtice na opačnú stranu s ľahkou rotáciou). To isté zopakujeme na druhej strane.


Tejpovanie zadného stehenného svalu

Tejpovanie zadného stehenného svalu

V tomto videonávode Vám ukážeme tejpovanie stehenného svalu. Býva často bolestivý z dôvodu preťaženia alebo aj z mikrotraumatizácie. Opäť použijeme inhibičnú techniku k odľahčeniu poškodeného svalu. Pásku vymeriavame od hlavičky fibuly po sedací hrboľ v natiahnutí segmentu (pokrčenie a vnútorná rotácia v bedre, prepnutie kolena).


Tejpovanie kolena a predného stehenného svalu

Tejpovanie kolena a predného stehenného svalu

Pokiaľ je zvýšené napätie predného stehenného svalu spojené s bolestivosťou na prednej strane kolena použijeme túto techniku. Dĺžku tejpu vymeriavame v zanožení bedrového kĺbu a pokrčení kolenného kĺbu od prednej hornej spiny až po drsnatinu predkolennej kosti. Jedná sa o kombináciu inhibičnej techniky stehenného svalu a priestorovej korekcie kolena.Tejpovanie achilovky a lýtka 

Táto technika je vhodná pri bolestiach Achillovej šľachy alebo aj Achillodýnií. Jedná sa o zápal šľachy a okolitých mäkkých tkanív. Použijeme kombináciu šľachovej korekcie na achillovú šľachu a inhibičnou technikou na lýtkový sval ku zníženiu jeho napätia. Dĺžku tejpu pre šľachovú korekciu vymeriame od pätovej kosti až do polovice lýtka a lepíme s napätím 75%. Inhibičnou technikou lýtkového svalu vymeriame opäť od pätovej kosti až po kondyly femuru a tejp rozstrihneme na Y, aby sme mohli obkrúžiť lýtkový sval.Tejpovanie predlaktia 

V tomto videonávode si ukážeme tejpovaciu techniku na odľahčenie bolestivého predloktia. Môže sa jednať o preťaženie z raketových športov alebo z práce na počítači. Dĺžku tejpu si vymeriame od mediálneho epikondylu po záprstné kostičky, tejp preložíme a zdvojíme a vystrihneme otvory pre dva, tri a štyri prsty. Lepíme inhibičnou technikou pre odľahčenie svalov predlaktia.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie