Videonávody tejpovania

 

Tejpovanie zápästia

Tejpovanie zápästia

V tomto videonávode vám ukážeme tejpovanie zápästia pre jeho stabilizáciu, vhodné napríklad po poranení zápästného kĺbu alebo pri hypermobilite. Zápästie budeme stabilizovať pomocou funkčnej korekcie, vykonáme inhibíciu k uvoľneniu svalov predlaktia a doplníme o mechanickú korekciu pre stabilizáciu samotného zápästia.


Tejpovanie ramena

Tejpovanie ramena

Tejpovanie ramena je vhodné pri poúrazových stavoch, preťažení ramena alebo pri nešpecifickej bolesti v ramennom kĺbe. Deltový sval budeme inhibovať k jeho uvoľneniu a znížime jeho napätie. Pásku teda lepíme na pretiahnutý ramenný sval, avšak bez natiahnutia. Druhá tejpovacia páska dopĺňa aplikáciu mechanickú korekciu slúžiacu k centrácii ramenného kĺbu.


Tejpovanie členku

Tejpovanie členku

V tomto videonávode vám ukážeme, ako vykonávať tejpovanie pri nestabilite vonkajšieho členku spôsobenú výronom. Táto technika dodá členku spevnenie a istotu. Tejpovaciu pásku v tomto prípade lepíme v aktívnej zóne s napätím 75-100% a kotvy tejpu bez napätia. Pri aplikácii pásky na chodidlá môžete pre zlepšenie lepivosti použiť lepidlo na tejp v spreji.


Tejpovanie kolena

Tejpovanie kolena

Tejpovanie kolena patrí medzi najčastejšie využívané techniky tejpovania. Tejpovacia páska sa lepí bez napätia v čo možno najväčšom ohnutí kolena. Táto aplikácia tejpovania pomáha odstrániť opuch znížiť bolestivosť a urýchliť hojenie kolena.


Tejpovanie chrbta

Tejpovanie chrbta

Tejpovanie chrbta v bedrovej oblasti je jednou z najjednoduchších, ale zároveň najúčinnejších metód tejpovania. Tejpovaciu pásku lepíme bez napätia na pretiahnutý chrbát. Tejpovacia páska po nalepení oblasť odľahčuje a pomáha uvoľniť stuhnuté alebo natiahnuté svaly.


Tejpovanie kolenného väzu

Tejpovanie kolenného väzu

Tejpovanie kolenného väzu dodáva istotu poraneným alebo oslabeným kolenám. Pri tejto aplikácii sa tejpovacia páska lepí v oblasti väzu s plným napätím, pri miernom pokrčení kolena.


Tejpovánie trapézu

Tejpovanie trapézu

 


Tejpovanie zadného stehenného svalu

Tejpovanie zadného stehenného svalu

 


Tejpovanie kolena a predného stehenného svalu

Tejpovanie kolena a predného stehenného svalu