Český nano respirátor Rehabiq Premium FFP2 s účinnosťou 12 hodín, 1 ks

Kód: RIQ-NAR1
1 hodnotenie
Značka: Rehabiq
€2,10 / ks €1,75 bez DPH
Skladom (>100 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Podrobný popis Český nano respirátor Rehabiq Premium FFP2 s účinnosťou 12 hodín, 1 ks 

Nano respirátory Rehabiq poskytujú maximálnu ochranu obojsmerne, nielen okoliu, ale aj ich nositeľovi. Rozdiel medzi nano respirátorom a štandardným respirátorom je predovšetkým v princípe fungovania. Nano respirátor má hustú nanomembránu, ktorá slúži ako mechanická bariéra obojstranne. Oproti tomu štandardný respirátor je vyrobený zo staticky nabitej textílie, ktorá je po niekoľko hodín schopná vytvoriť statickú bariéru z vonkajšieho prostredia.

Nano respirátory Rehabiq spĺňajú požiadavky normy EN 149: 2001 + A1: 2009 pre respirátor triedy FFP2. Sú vyrobené z jedinečného materiálu, ktorý je nielen rýdzo českým vynálezom, ale navyše dosahuje neuveriteľnej účinnosti. Je patentovaný na Úrade priemyselného vlastníctva. Respirátory sú vyrábané pomocou robotického ultrazvukového zvárania.

Pre mnoho ľudí je dýchanie v štandardnom respirátore náročné. Nano respirátor Rehabiq má skvelú priedušnosť 140 l/m²/s a dýcha sa v ňom oveľa lepšie, než v bežnom respirátore.

Nano respirátor Rehabiq je príjemný na tvári a je vyrobený z hypoalergénneho materiálu a tak nedochádza k podráždeniu pokožky. Nano respirátor Rehabiq je vhodný pre astmatikov a alergikov, ktorí ocenia nielen nepriechodnosť alergénov, ale zároveň aj ľahké dýchanie.

Veľmi riešenou otázkou u respirátora je doba účinnosti, ktorá je závislá na statickom náboji. Nano respirátor Rehabiq je vďaka patentovanej nanovlákennej membráne schopný poskytnúť spoľahlivú ochranu až na 12 hodín s účinnosťou filtrácie 99,9% vírusov a baktérií. Preto veríme, že naše nano respirátory Rehabiq sú výbornou pomôckou pre boj s ochorením COVID 19.

Schéma propustnosti nano respirátoru Rehabiq

Nano respirátor Rehabiq je vysoko účinný a komfortný zároveň, čo sú hlavné parametre pre pohodlné použitie aj na dlhú dobu, napríklad do lekárskych zariadení a nemocníc, výrobných prevádzok, služieb, do kancelárií aj na každodenné použitie. Má garantovanú účinnosť až 12 hodín, ktorá nie je ovplyvnená ani pri zvlhnutí, čo vedie k nižšiemu počtu spotrebovaných kusov na osobu v porovnaní s bežným respirátorom a tým nevzniká ďalší infekčný odpad zaťažujúci našu planétu. Tvarovateľná nosná svorka zaistí komfortné vytvarovanie a zaistí dobré priľnutie na rôzne typy tvárí.

Respirátory nemožno z hygienických dôvodov vrátiť alebo vymeniť! Jednokusovej nano respirátory Rehabiq sú balené hygienicky, v celofánovom zatavenom obale.

Český jednorazový nano respirátor Rehabiq Vás chráni pred

 • smogom
 • alergénmi
 • peľom
 • baktériami
 • vírusmi
 • plesňami

Výhody nano respirátorov Rehabiq

 • vývoj a výroba 100% v ČR
 • patentovaný nanomateriál AntiMicrobeWeb R
 • účinky potvrdené testami v Nelson Labs
 • účinná filtrácia zachytí 99,9% vírusov a baktérií
 • neprepúšťa alergény
 • nestráca účinnosť zvlhnutím
 • ľahké dýchanie vďaka vysokej priedušnosti 140 l/m²/s
 • potvrdená účinnosť 12 hodín
 • najlepšia cena za kvalitnú ochranu

V čom je nanovlákenný materiál jedinečný?

Ako už predpona názvu napovedá, základom je nanovlákno o sile jednej miliardtiny metra (10-9). V prípade jednorazových nano rúšok sa jedná o vlákna vytvorené z 99,9% polypropylénu a 0,1% PVDF (Polyvinylidénfluorid) so základom z netkanej textílie spracovanej do unikátneho materiálu AntiMicrobeWeb R.

Autorkou tohto materiálu je Ing. Marcela Munzarová, ktorá sa nanotechnológiami zaoberá viac ako 15 rokov a v zahraničí je dokonca prezývaná "Nano Lady". Vývoj materiálu AntiMicrobeWeb R trval takmer rok. Vlákna sú usporiadané tak, že tvoria účinnú mechanickú bariéru v podobe membrány, ktorá má tak malé otvory, že nimi neprejdú žiadne väčšie častice, vírusy ani baktérie. Materiál bol testovaný so stafylokokom zlatým. Stafylokok je baktéria o priemere 0,7-1,2 mikrometrov (mikrometer), čo je 700 - 1200 nanometrov. Ochrana pred vírusmi bola testovaná bakteriofágmi o priemere 174 nanometra (bakteriofágy majú priemer 20 - 200 nanometrov, vírusy 20 - 300 nanometrov). Nano rúška pri oboch testoch preukázaly spoľahlivú ochranu a nepriepustnosť častíc na 99,9%. Respirátory FFP3 preukázaly ochranu 98%.

Návod na použitie

Nasadenie respirátora:
1. Umyte si ruky mydlom a teplou vodou.
2. Vyberte respirátor z obalu.
3. Uchopte respirátor za gumičky tvarovateľným okrajom nahor.
4. Priložte respirátor k tvári tak, aby zakrýval nos aj ústa, zaháknite gumičky za uši.
5. Vytvarujte vrchný okraj respirátora podľa tvaru nosa.

Počas nosenia sa respirátora nedotýkajte.

Bezpečné odobranie respirátora:
1. Umyte si ruky mydlom a teplou vodou.
2. Nedotýkajte sa prednej - kontaminovanej strany respirátora.
3. Uchopte obe gumičky a opatrne zdvihnite a zložte respirátor.
4. Opäť si umyte ruky mydlom a teplou vodou.

UPOZORNENIE:
- pred použitím skontrolujte, že respirátor alebo jeho balenie nie sú poškodené
- poškodený respirátor nezabezpečuje plnú ochranu
- nasadzujte respirátor na oholenú tvár, fúzy zabraňujú kontaktu respirátora s tvárou, čo vedie k zníženej ochrane respirátora
- štandardné použitie je obmedzené na 12 hodín, v prípade použitia v prostredí s vysokou koncentráciou vírusov a baktérií môže byť táto doba skrátená z dôvodu koncentrácie zachytenia nebezpečných častíc v nanovlákennom filtri respirátora
- neodporúča sa pranie ani žehlenie respirátora
- jednorazový, nanovlákenná membrána sa narušuje aj použitím sterilizátorov

Dodatočné parametre

Kategória: Hygiena a jednorázové produkty
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: