Školitelia

Mgr. Pavla Mrlíková, registrovaný fyzioterapeut

Ako aktívna športovkyňa (ligová hráčka hádzanej) a celkovo športový fanúšik asi každého športu, vyštudovala fyzioterapiu na FTVS UK. Svoje odborné skúsenosti a zručnosti získavala a rozširovala na lôžkových oddeleniach v nemocniciach, v rehabilitačných ústavoch a v ambulantnej praxi. Niekoľko rokov zaisťovala fyzioterapeutickú starostlivosť dorasteneckej a juniorskej reprezentácii žien v hádzanej a pravidelne sa zúčastňuje juniorských olympiád usporiadaných Medzinárodným Olympijským Výborom. Naďalej sa vzdeláva na odborných kurzoch. Sama je školiteľkou kinesiotapingu. Jej klienti sú väčšinou vrcholoví a hobby športovci, dospelý i deti. Vďaka podrobnej diagnostike problému klienta, volí individuálny plán terapie. Kladie dôraz na maximálny aktívny prístup klienta. K terapii využíva celú škálu technik a postupov ako napr. DNS - dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa Kolářa, senzomotorickú stimuláciu, PNF - proprioceptívnu neuromuskulárnu facilitáciu, mobilizácie, techniky mäkkých tkanív a ďalšie. Ako súčasť terapie využíva kinesiotaping, fixačný taping a drobné elektroprístroje ako je rebox alebo biolampa.

Na príprave našich kurzov sa podieľa od roku 2010 a v posledných rokoch sa stala školiteľkou kurzu "Terapeutické využitie Temetex tapu".

Pavla_Mrlikova-kurz_tejpovani


Mgr. Jitka Kobrová, Cert. MDT - registrovaný fyzioterapeut, lymfoterapeut

V súčasnosti pracuje ako fyzioterapeut v ambulantnom zariadení Rehabilitácia Rehasport, kde svoje znalosti kinesiotapingu využíva v praxi na pacientoch s rozličnými diagnózami čisto somatickými, s psychosomatickou či viscerálnou zložkou. Pracuje tiež so športovcami v rámci rehabilitačného tréningu a funkčnej športovej terapie.

K prevencii a terapii porúch pohybového aparátu využíva tejpovaciu metódu najmä v kombinácii s metodikami cvičenia vo vývojových radoch, ako je Akrálna Koaktivačná Terapia vychádzajúca zo základných princípov metódy Roswitha Brunkow, funkčná dynamická stabilizácia čerpajúca z Austrálskej školy, Dynamická Neuromuskulárna Stabilizácia, mechanické diagnostiky a terapia podľa Robina McKenzieho, techniky myoskeletálnej medicíny ai. Je certifikovaným lymfoterapeutom, venuje sa terapii lymfedému a jazvám (v kombinácii s lymfotapingom).

Od roku 2010 je so svojím kolegom MUDr. et Mgr. Robertom Válkom školiteľka kurzu "Terapeutické využitie kinesio Tapu". Aktívne sa zúčastňuje odborných konferencií a prednášok, venuje sa písaniu článkov do odborných i športových periodík. Svoje znalosti kinesiotapingu získala vo Veľkej Británii, kde s MUDr. R. Válkou absolvovala niekoľko špecializovaných kurzov.

Jitka_Kobrova-kurz_tejpovani_theraband


MUDr. et Mgr. Robert Válka, RHB lekár

V súčasnosti pracujem ako rehabilitačný lekár na oddelení rehabilitačnej a fyzikálnej medicíny Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe.

Pestrá skladba pacientov a diagnóz mi v každodennej praxi umožňuje rozsiahle využitie kinesiotapingu. Pri terapii som si kinesiotaping obľúbil pre jeho jednoduchosť a efektívnosť. Vo svojej praxi čerpám aj z bohatých skúseností, ktoré som získal ako šéflekár Armádneho športového centra Dukla. Mal som a stále mám tú česť podieľať sa na zdravotníckom zabezpečení slovenských reprezentantov na vrcholných športových podujatiach ako sú olympijské hry, MS, ME, svetové poháre, a pod.

Rovnako ako moja kolegyňa som absolvoval kurz kinesiotapingu v Londýne. Spolu sa snažíme o rozvoj tejto metódy medzi odbornú i laickú verejnosť. V roku 2011 som začal doktorandské štúdium na katedre Anatómie a biomechaniky FTVS UK, kde by som rád prehĺbil svoje znalosti biomedicínskych účinkov kinesio tapu na myoskeletálny systém a možnosti jeho využitia v klinickej praxi.

 

Robert _Valka

Mgr. Ján Pisarčík - fyzioterapeut

Okrem práce v neštátnom zdravotníckom zariadení Rehabilitácia Rehasport pracuje Ján ako vedúci fyzioterapeut Rehasport OCR Elite Teamu. Bakalárske vzdelanie získal na Lekárskej fakulte Masarykovej Univerzity v Brne, kde zakončil štúdium s pochvalným uznaním za mimoriadne a vynikajúce znalosti. Magisterské štúdium ukončil na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Karlovej v Prahe. V priebehu štúdia sa zúčastnil viacerých odborných kurzov z oblasti fyzioterapie a fitness v Českej republike, ale aj v zahraničí. Absolvoval odborné stáže pod vedením skúsených fyzioterapeutov v SK Slavia Praha a ASC Dukla Praha.

V minulosti sa profesionálne venoval futbalu, bol členom Slovenskej mládežníckej reprezentácie a hráčom ŠK Slovan Bratislava v dorasteneckých kategóriách. Aj preto využíva svoje fyzioterapeutické znalosti najčastejšie na terapiu profesionálnych a výkonnostných športovcov.
Vo svojej praxi spolupracuje s českou reprezentáciou v rýchlostnej kanoistike, s viacerými olympionikmi, majstrami sveta alebo Európy, českými reprezentantmi a inými vrcholovými športovcami.

Ján je zakladateľom a hlavným lektorom dvojdňového kurzu s názvom „Terapeutické využitie Spophy Flossbandu“. Ako jediný český alebo slovenský fyzioterapeut, je súčasťou Therabody University so sídlom v USA a držiteľom „Master Trainer certificate“. Vďaka tomu je aj hlavným lektorom jednodňového kurzu „Terapeutické využitie Theragunu“. V rámci vzdelávania sa tiež venuje písaniu informatívnych článkov pre verejnosť a natáčanie náučných videí z prostredia fyzioterapie. Vo svojej praxi najčastejšie využíva prvky z metodík McKenzie, PNF, DNS, mäkkej a mobilizačnej techniky. Z praktických terapeutických techník veľmi rád používa tissue flossing a kinesiotaping. Ján verí, že každý pacient sa dokáže uzdraviť sám, ak je nasmerovaný na správnu cestu a sú mu poskytnuté tie správne nástroje a informácie. Veria, že namiesto toho, aby bolesť ovládala život pacienta, zvládne každý pacient ovládať bolesť vo svojom živote.

 

 

Jan_Pisarcik-kurz_flossingu

 

 

 

 

 

 

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie