Besco Sedačka do vane závesná

Kód: RIQ-BS018A
Novinka
2 hodnotenia
€49,20 / ks €41 bez DPH
Skladom (52 ks)

Závesná sedačka do vane Rehabiq uľahčuje vstup do vane seniorom a handicapovaným osobám.

Detailné informácie

Podrobný popis

Závesná sedačka do vane je kompenzačná pomôcka pre všetkých, pre ktorých je náročné alebo nemožné sa vo vani posadiť. Osoby so zhoršenou pohyblivosťou potrebujú ku skvalitneniu života pomôcky, ktoré im pomáhajú riešiť každodenné výzvy. Závesné sedadlo do vane uľahčuje dennú hygienu nielen pacientom s problémami s pohybovým aparátom, ale uľahčí život aj seniorom alebo horšie pohyblivým osobám napr. po operácii. Úplná alebo čiastočná samostatnosť pri hygiene je pre každého z nás veľmi dôležitá činnosť, ktorá sa môže priamo odrážať na psychickom a tým i na zdravotnom stave.

Vyšší posed vo vani je pohodlnejší, nezaťažuje toľko bedrové a kolenné kĺby, zároveň sa lepšie vo vani vstáva. Výška sedadla je 11 cm pod úrovňou okraja vane. Sedadlo do vane sa upevňuje pomocou ramien a pasuje do bežne dostupných vaní (šírka 51 - 63 cm).

Tento model nemá vysúvacie ramená a je veľmi stabilný. Rehabiq vaňová sedačka má kvalitný rám z eloxovaného hliníka a samotné sedadlo je vyrobené z tvrdeného polypropylénu. Doska na sedenie je perforovaná pre lepší odtok vody a jej povrch sa dobre čistí aj dezinfikuje. Celý výrobok má vďaka použitým materiálom nízku hmotnosť a dlhú životnosť.

Ak teda hľadáte stabilnú kompenzačnú pomôcku, ktorá Vám uľahčí kúpeľ či sprchovanie vo vani, tak je závesná sedačka do vane Rehabiq jasnou voľbou. Konce oporných ramien sú vybavené tvrdou gumou, aby po povrchu sedátko nekĺzalo a nezničilo tak povrch vane. Používaním tejto pomôcky si uľahčíte sedenie, ale zároveň je ďaleko jednoduchšie z vane vstať a vystúpiť, sprchovanie sede sa tak stáva bezpečnejším a menej náročným. Závesné sedadlo je vhodné používať aj pri kúpeli dolných končatín, kedy z rôznych dôvodov nie je vhodná celotelová kúpeľ.

Ako si správne vybrať sedačku do vane?

  • Je dôležité si zvoliť medzi závesnou sedačkou do vane klasickou a sedačkou s operadlom
  • Zvoliť produkt s dostatočnou nosnosťou
  • Je nutné najskôr odmerať vnútorný rozmer vane (okraje)
  • Ak si nie ste 100% istí, radšej nám zavolajte. Radi Vám pomôžeme vybrať správnu závesnú sedačku do vane

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kompenzačné pomôcky
Záruka: 2 roky
Šírka sedadla: 41 cm
Hĺbka sedadla: 21 cm
Celková výška: 18 cm
Celková šírka v rozložení: 74 cm
Vnútorná šírka vane: 51 - 63 cm
Hmotnosť: 1,1 kg
Nosnosť: 150 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: